Monday, May 26, 2008

Tagasi!

Tuneesiast tagasi. Elusalt :)
Lennukisõit sinna oli 4,5h, tagasi 3h 50 min. Nora-Liisi lõbustamisega saime kolmekesi lennukis hästi hakkama. Tagasisõidul oli Tupsu veidi viril, kuna unevõlg oli suur ja süles halb magada. Olime neljakesi kolmesel pingil.
Kohapeal oli ilm 30 kraadi varjus, taevas helesinine ja puhus mõnus merebriis. Ideaalne! Ehtne palmipuhkus!
Meie hotell asus kahe suure linna Sousse ja Port el Kantoui vahel. Mõlemasse 2,5 km. Kimasime taksoga kord ühes suunas siis teises. Taksojuhtidega sai enne hind kokku lepitud, enamasti maksime sõidu eest 3-5 dinaari (1 dinaar = u 8,5 EEKu). Ei olnud kallis.
Sousses elab 250 000 inimest. Suur linna oma plusside-miinustega. Minu jaoks veidi liiga "agul". Kolasime seal Tga kahekesi öösel ja suht kõhe oli.
Port el Kantoui seevastu on uus ilus linn, kus isegi presidendil villa. Väga kaunis, puhas, "turistidele". Kaupmehed ei olnud seal nii pealetükkivad, kohalikke kohtas sealgi palju. Hinnad, mis kuurordis kallid, olid meie mõistes siiski odavad. Oma sadamake, kena rannaäärne promenaad...
Hotell oli 4 tärnikas Marhaba Royal Salem. Vahetasime korra tuba, sest tahtsime rõduga vaatega tuba. Õhuniiskus on Tuneesias nii suur, et voodilinad olid konstantselt niisked. Ebamugav, ütleks. Riidedki ei kuiva varjus kahe päevaga ära. Samas saime nohust lahti ja silmadele ja nahale oli see väga hea.
Toit oli super - kõike, igat sorti liha, piimatooteid, salateid jnejne. Pidavat olema Prantsuse köök. Kohalik õlu Celtia on hea, kohalik vein samuti. Koju tõime datlilikööri, mis meenutab Vana Tallinnat ja Cedratine'i, mis mahlaga on hea kokteil.
Kohalik naisterahvas Leila tegi meile ekskursiooni mööda Medinat ehk vanalinna. Väga huvitav. Kohalikud kõrgema klassi elamised on väga luksulikud - tikandid, kuldniitidest narmastega ääristatud voodikatted, filigraansed rõivad....
Marmorit on seal kõikjal. Põrandad, öökapid, lauad, kõik-kõik on marmorist. Hästi kättesaadav tooraine.
Kohalikud teenindajad on suht-koht ülbed. Tuisupead. Sahmvad ringi, kõik teevad kõike ja tegelikult ei saa midagi tehtud. Kõike tuleb öelda mitu korda. Kui ei saa, mida tahad, viska dippi ja su soov täidetakse kohe. Häiris "valge rahakoti" suhtumine.
Tga käisimie JetSkiga sõitmas - vinge oli. Meetrised lained olid merel, soovitati järgmisel päeval tulla. Ent järgmisel päeval oli me tagasilend. tegime siis ekstreemi. Adrenaliin möllas, vesi lendas, super!
Külastasime loomaaeda ja lõbustusparki. Nora sõitis meiega hobusel karusellil. Nii meeldis!
Kohalikud oskavad hästi prantsuse ja vene keelt. inglise keel on nii ja naa. Nad ei ütle, et nad aru ei saa ja toimetavad vastavalt sellele, mis fraasist nad enda meelest aru said. Kokku tuleb suur segadus :)
Reis oli tegelikult hästi tore, rutiin on kadunud, stress on läinud, nahk on pruun ja tuju hea.
Tööle oli mõnus tagasi tulla ja Eesti metsadest tundsin suurt pudust. Eesti toimekatest töökatest inimestest ka.
Nora ja me isegi oleme väikses kurguvalus kliimamuutusest. Kosume jõudsalt :D'


Esimesel päeval hotelli ees:Rannabaaris:
Port El Kantoui - idülliline linnake:Pimedad suveööd täislõhnu ja hääli:


Pisike suvitaja:

Sousse Vahemere kaldal:

Loomaaias:

Kl1 öösel kohalike kebabiputkas:


Kõik õitses...:


Rannas oli imepeenike valge liiv:


Kaunitar:

2 comments:

Anonymous said...

Vägevad reisisellid olete! Vahepeal on vaja tõesti akusid laadida, muidu tuleb "konnatiigis" õhupuudus. Väike Nora on väga vapper, peatse paranemiseni.

mermaid said...

Oehh, kui lahedad pildid!
Tahaks ka soojale maale :)