Sunday, October 19, 2008

Palju õnne, musirull!
Meie kallis Nora-Liis sai 2-aastaseks!
Õige päeva hommikuks oli meil hea plaan Nora lauluga äratada, aga kus sa siis saad, kui lapsel uni varem ära läheb. Seega kui Nora tuli meid kallistama, et emme-issi tõuske üles, siis me ikkagi laulsime talle :) Küpsisetort oli hea ja küünalde puhumiseks on 2-aastasel oskusi piisavalt. Ka kingituse paberi käristamisega "american style" sai Nora ise edukalt hakkama. Mänguköök meeldis väga. Päev hiljem käisime sünnipäeva puhul Laulasmaa Spas ujumas. See oli kohe hiigelvahva, polnud me ju terve perega ujuma saanud vast aasta. See tuleks nüüd sagedamini plaani võtta! Pärast tegime kohvikus käigu, sõime kebabi ja õhtul tulid sugulased külla. Tore, et Nora-Liis ei võõrasta. Ta on sugulastega nii harjunud, et jutustab pikalt ja kallistab kõiki. Onu Kaarlit ainult seekord nägi teist korda peale oma katsikut ja teda võõrastas õige pikalt. Võileiovatort ja Mõmmitort läksid hästi kaubaks :) Päev venis pikaks ja Nora kustus nüüd kl 23 sekundipealt. Aga väga tore nädalavahetus oli meil kõigil. Vanaisa M ja Co kinkisid Norale väikse nuku Bella ja vahva nukuhälli, mis kohe mängu võeti. Onu Miku ja Kaarli Pöial-Liisi raamatu, kus oi kui palju vahvaid pilte, tuleb ettelugemisele mõne aja pärast. Pilte hakkame juba varem vaatama!
Järgmisel nädalal lähme vanaema-vanaisa juurde Pärnumaale, seal tuleb veel üks Nora sünnipäeva tähistamine, siis on ka tädi Tiia ja vanavanaema pundis :) Pikk pidu nagu Setu pulm :)
Aga oskustest ka natuke:
- käib ise potil. Õues ja magamise ajal on mähe jalas. Seda tahaks nüüd ära harjutama hakata...
- isu on väga niru. Jooks vaid mahla ja keefirit.
- tantsida meeldib väga ja selleks peab kindlasti seeliku selga panema.
- jutustab väga palju. Laused on pikad. Vahel kui oleme Tga omavahel pika dialoogi maha rääkinud, siis tuleb lõpuks enamasti Noralt ka pikk monoloog lõppu ja vat see on küll pudikeelne - kes jüõuab siis nii kiiresti mõelda, et õigeid sõnu nii kiiresti ja pikalt ritta seada :)
- juukseid patsis kanda ei armasta, aga peegli ees end imetleda meeldib ikka. Tüdruk ju! Kolm korda oleme juuksuris ka käinud.
- Magab nüüd oma voodis. Natukene jutustame ja laulame emme-issi voodis ja siis tõstame Nora oma voodisse, sest "kõik lapsed magavad oma voodis". Seal ta siis uinub ise. Kella 3-4 paiku öösel ärkab ja siis võtame kaissu, sest endal on uni, muidu peaks äkki teda mitu korda öösel ärkamise pealt lohutamas käima, aga võib-olla ta rohkem ei ärkaks ka... Igatahes kl 21.30 on laps voodis ja kl 8 ärkab. Lõunal tudub kl 14-15(17 kui veab).
- Pikkust on minu arvamuse järgi 89 cm ja kaalu vast 14 kg, aga varsti mõõdame arsti juures täpselt üle.
- meeldib muinasjutte kuulata, lihtsamaid, mida emme-issi fantaasia genereerib ja laulda. Minu üllatuseks oskab ta väga palju lastelaule, mida olen talle laulnud, kaasa laulda. Täitsa iseseisvalt tuleb välja "Kopp, kopp, lahti tee..."
- Muumid on lemmik nr 1. Neid ta vaatab hommikul ärgates ja lõunaunest ärgates, lisaks peab emme laulma Muumipapa laulu ja sirvib ta muumide koomiksit ja jutustab neist ise ka.
- kärus istub päris hea meelega, sest Kadrioru parkim, kus jalutamas käime, on käruga 10 min maad, ja see on jala liiga pikk tee.
- lemmikmäng on nukude magamapanek. Nora nukud on Annabel, Pipi, Poiss ja Pille. Neid kallistatakse, lauldakse unelaulu, pannakse tuttu ja kärutatakse ringi.
-Puslesid paneb ta ka ise kokku, rekord on vist 14 tk-line.
- meeldib poes käia ja bussiga sõitmas käia :) Me siis vahel sõidame ka. Bussis on põnev aknast välja vaadata ja kui tädi ütleb peatusenimesid, siis neid järele korrata :)
- tunneb A, I, T, M ja N tähte.
- on olnud ilma raskusteta 4 päeva vanaema K juures hoiul ja varahommikust südaööni vanaisa M juures omapead. Polnudki hirmus.
- teisi lapsi pigem praegu ei armasta. Hakkab oma õigust nõudma. Oma asjade kohta ütleb, et Nora oma, samas teiste asju ka ei kisu. Maria on aga lemmik, Maria on 5-aastane ja iidol - suur ja tark :)
- ignoreerib järjest sqagedamini minu juttu. "Valikulise " kuulmisega:) Kui on vaja enne õueminekut riidesse panna, siis Norat oodates võib minna 3 h, enne kui ta on sellega nõus ja enam eest ära ei jookse. Jonni väga ei esine, pigem just käskude ignoreerimist.
- Nora-Liis on üks hiiglama tore tüdruk ja praeguses vanuses juba täitsa mõistlik kaaslane.

5 comments:

Sirliiz said...

Palju õnne Nora-Liisile :)

mermaid said...

Palju õnne väikesele armsale tüdrukule!

Anonymous said...

Kuidas küll väikene tirts oskab ema ilmet aimata? Täpselt emme ees ja tütar järgi.

Mel said...

Eks tal on aega 7 päeva nädalas 24h päevas õppida :)

loveyou said...

These former Abercrombie and Fitch models pretty much made it in the business after landing a job with Bruce Weber years ago. For the majority of them, D&G glasses was their first paying modeling job.great to see these guys continue to work the fashion shows after so many years of hard work and dedication! Here are a few of the many models that were busy working for the past few months in Milan, Paris, and Berlin for the Winter Fashion Shows!!!Tiger Shoes